Barevné mutace

6. října 2009 v 9:11 | Miki ©
Přehled barevných mutací činčil...

Black velvet - je mezi barvami nejhezčí varianta.Velveti jsou stejně jako bílá mutace nositeli letálního faktoru - což znamená že nesmíme zkřížit mezi sebou žádnou barevnou variaci která má v názvu velvet nebo zkratku TOV.Velveti mají nádhernou sametovou srst .
Brawn velvet - Hlava a hřbet v různých odstínech hnědé,bok světle hnědo-šedý a břicho nádherně bílé.Oči černé a ouška světlá.Na předních a zadních tlapkách se táhne tmavý proužek.Kolem uší kroužek světlích chlupů.
Ebony velvet - Hlava a hřbet uhlově černé barvy,boky černo-šedé a břicho černé.Oči a uši tmavé.Ouška jsou opět olemována světlím kroužkem na tlapkách se táhne tmavý pruh.
Bílá činčila vypadá jako sněhová kulička.Ze světlého obličeje na nás koukaj krásně jiskřivá očka buďto červená a nebo černá.Hlavním a zásadním bodem je že nikdy nesmíme křížit mezi sebou dvě bílé činčily.Křížením dvouch bílích jedinců by mláďata přišla na svět mrtvá a vážně by ohrozila i matku.

White silver - tato činčila rovněž patří do řady bílích.Sice vypadá jako světlý standart ale kožíšek jak už název vypovídá je stříbrný po rozfouknutí srsti sněhově bílý.Ouška jsou tmavá,bříško bílé,bílé konce paciček někdy i ocásek je celý bílý nebo půlený.Oči jsou černé.
Pink white - Nádherná bílá činčila s růžovími oušky a červenýma očima.Na některých místech může mít béžové flíčky.
Standard Grey - Toto je původní přírodní zbarvení činčil v přírodě.Na první pohled se jeví jako šedá.když chlup rozfouknete zjistíte že se skládá ze tří barev - šedá,bílá a černá.Bříško má tato mutace vždy nádherně bílé.Očička černé a uši tmavé.Tuto mutaci můžete bez problémů křížit se všemi barevnými varianty činčil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.