Nebezpečí úrazu

6. října 2009 v 10:08 | Miki ©
Rychle všechno zabespečit :)

Elektrické kabely - Činčile hrozí úraz elektrickým proudem při ohlodávání elektrických kabelů, proto je musíme dostat z dosahu jejích zoubků. Můžeme je umístit do lišt, nebo je obalit husími krky.

Pokojové rostliny - Kdyby je činčila okusovala, mohly by jí způsobit zažívací potíže, otravu a kaktusy zranění.Proto by pokojové rostliny měly být umístěny tak, aby se k nim činčila nedostala. Obzvláště nebezpečná je jedovatá dieffenbachie !!!

Čistící a mycí prostředky - I při požití malého množství mohou způsobit otravu, poleptání, či neodstranitelné zažívací potíže. Proto je důležité čistící prostředky, léky, chemikálie apod. pořádně uzavřít a umístit z dosahu činčily. Čištěné věci pořádně opláchnout vodou a nechat uschnout.

Kuchyň - V kuchyni může dojít k mnoha zraněním a úrazům. K popálení o sporákové plotýnky; k zažívacím problémům, při pozření zbytků jídla; k pádům do hrnců, mís, pánví atd. Proto je nejlepší před výběhem kuchyň uzavřít, nebo ji pečlivě uklidit.

Koupelna - I v koupelně může snadno dojít k nějakému zranění. Činčila může například spadnout do napuštěné vany, či do otevřené toalety, a pokud si toho včas nevšimneme, utopí se a nebo zemře z následného šoku. Proto je nejlepší před výběhem koupelnu zavřít.

Obložené talíře a mísy s ovocem - Pokud je činčila ohlodá, mohou jí způsobit zažívací potíže. Proto by před výběhem měly být uklizeny, nebo přemístěny do jiného pokoje.

Ostatní zvířata - Mohou činčile až smrtelně ublížit, obzvláště jedná-li se o kočku, nebo psa. Proto je nejlepší zvířata, která by činčile při výběhu mohla ublížit, zavřít do jiné místnosti.

Dveře - Může dojít ke zranění při jejich otvírání a zavírání, také je možný útěk. Proto je nutné dávat veliký pozor, když se hýbe dveřmi.

Topení - Činčila se může popálit, pokud na něj vyskočí. Proto je důležité nechat kamna před výběhem vychladnout.

Popelník - Při pozření popela, či tabáku, může dojít k otravě. Proto je nutné před výběhem popelník vyprázdnit a vypláchnout.

Umělá hmota, textilie - Při ohlodávání hrozí ucpání střev, udušení, či otrava. Proto tyto materiály nenechávejte při výběhu nikde volně ležet.

Lakované a namořené dřevo - Při ohlodávání může způsobit otravu. Proto je nutné činčile zabránit takovéto dřevo okusovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.